Filipíny

Destileria Limtuaco

LTD Five Years Old Rhum
LTD Five Years Old Rhum

LTD Five Years Old Rhum

91 x 118 mm (3.6\" x 4.6\")
Old Captain Sixty Five Rhum
Old Captain Sixty Five Rhum

Old Captain Sixty Five Rhum

102 x 138 mm (4\" x 5.4\")
Old Captain Five Years Old Rhum
Old Captain Five Years Old Rhum

Old Captain Five Years Old Rhum

101 x 139 mm (4\" x 5.5\")
Old Captain Twelve Years Old Rhum Royal Label
Old Captain Twelve Years Old Rhum Royal Label

Old Captain Twelve Years Old Rhum Royal Label

100 x 139 mm (3.9\" x 5.5\")
Rum Cola
Rum Cola

Rum Cola

Mám jen obrázek:(

Zde je vystaveno pouze 4 z 5 etiket. Ostatní etikety se liší pouze v drobnostech.


Historie

Destileria Limtuaco založil čínský přistěhovalec Lim Tua Co. Narodil se v obchodnické rodině v Amoy v Číně. Lim Tua Co se plavil na Filipíny v roce 1850 s požehnáním čínského císaře. Bylo mu tehdy 36 let a byl to Mandarin vyškolený v bojových umění. Ale Lim Tua Co byl také obchodník a vlastnil tajnou recepturu na medicinální vína, která byla ve vlastnictví rodiny po pět generací. Po dvou letech Lim Tua Co začal recepturu využívat. Založil lihovar na 135 Gandara Street, Binondo, v čínské čtvrti města, vedle řeky Pasig, a začal produkovat Vino de Chino, hořkosladký nápoj z různých čínských bylin. Víno podporovalo vytrvalost, asi jako dnešní energetické nápoje, a stalo se mezi Filipínci - mezi muži i ženami - nesmírně populární.

Nápoj se brzy stal populární jako Sioktong a v průběhu let se toto čínské slovo stalo součástí filipínského jazyka jako označení jakéhokoliv lokálního léčivého vína.

Zakladatel lihovaru Destileria Limtuaco se stal uznávaným lídrem v podnikatelské sféře filipínských Číňanů a obchodu s lihovinami. Aby dokončil svou integraci do filipínské života přijal křestní jméno a pro přátele se stal známý jako Don Bonifacio Limtuaco.

Don Bonifacio měl dvě děti - Carlose a Andreu. Byl to jeho syn Carlos, u kterého doufal, že se bude věnovat podnikání. Poslal proto Carlose do prestižní Ateneo de Manila pro titul Bakaláře umění roku 1889. Krátce po promoci se Carlos plavil na Amoy v Číně navštívit domov předků, kde zemřel před dosažením věku čtyřiceti let.

Bohužel, stejně jako jeho jediný syn, Don Bonifacio Limtuaco zemřel na návštěvě Amoy v roce 1887. Na přelomu století převzal lihovar jeho synovec. Bylo to období turbulencí, na Filipínách byla revoluce a do filipínské života vstoupili nový spojenci, Američané.

V roce 1926 převzal kormidlo společnosti Lim Chay Seng, Limtuacův synovec. Do lihovaru investoval hodně kapitálu a výroba se změnila z domáckého vaření Sioktongu, anisados ​​a tintos na likéry západního typu.

V roce 1937 se dostal do čela společnosti James Limpe, syn Lim Chay Senga. James Limpe byl profesionální manažer, absolvoval v roce 1924 na University of Washington v Seattlu v USA. Byl to on, kdo přivedl do podnikání moderní řízení.

V roce 1939 přestěhovali lihovar z čínské čtvrti do rostoucího průmyslového centra Grace Park v Kalookan City.

Druhá světová válka zasáhla Filipíny v roce 1941. Destileria Limtuaco se dostala do rozporu s japonskou mocí. Velitel USAFFE (ozbrojené síly Spojených států na Dálném východě) generál Douglas Mac Arthur dal na poslední chvíli příkaz výrobcům lihovin ukončit činnost a zlikvidovat zásoby alkoholu před vstoupu Japonců do Manily. James Limpe byl uvězněn v pevnosti Santiago spolu s předními americkými, filipínskými a čínskými vůdci komunity. V současné době je ve Fort Santiago pamětní deska na počest vlastenců, jako je James Limpe.

S nástupem světového míru v roce 1945 přestavěl James Limpe lihovar Destileria Limtuaco a začal zaučovat svého nejstaršího syna Julia v provozování lihovaru.

Julius Limpe byl v roce 1946 vyslán na studia do Spojených států na univerzitu v Indianě. V roce 1958 James předal pozici generálního ředitele Juliovi.

Julius Limpe se učil chemii výroby likérů a stal se, jako jeho otec, mistr mixér whisky, ginu, brandy, rumu, vodky a vína. Julius Limpe vymyslel, vyvinul a patentoval receptury a proces zrání, které jsou dnes střeženým tajemstvím společnosti. Pod jeho vedením se Destileria Limtuaco propracovala k současnému prvenství v lihovarnictví. Lihovar produkuje více než 30 různých výrobků, které zahrnují místní směsi i zahraniční značky vyráběné na základě licence. Má tři stáčírny, provozy na zrání lihovin. Sklady v Metro Manila představují největší zásoby zrajících lihovin v dubových sudech.

[Zdroj: Firemní web, cit. 2003]


Hledání v textech na etiketách

(?) Rozšířený dotaz
Části slov (min 2 znaky) nebo celá slova Hledat celá slova místo částí slov (?)

Poslední úpravy: 31.8.2003 Vytvořil Petr Hloušek
Hlouškovi  
Petrovy rumové etikety

English Česky Deutsch/

TOPlist
Od roku 1997

 

 

Témata stránky - texty z etiket: 80 Proof; 750 ml; Established in 1852; LTD; excellent Vated; Five Years Old Rhum; Aged and bottled by Destilleria Limtuaco & Company Inc, Quezon City, Philippines;65 Proof; 750 ml; Old Captain Five Years Old Rhum; Aged and bottled by Destilleria Limtuaco & Co., Inc, Parkway, Quezon City, Philippines; Established in 1852;80 Proof; 750 ml; Old Captain Five Years Old Rhum; Aged and bottled by Destilleria Limtuaco & Co., Inc, Parkway, Quezon City, Philippines; Established in 1852;80 Proof; 750 ml; Aged and bottled by Destilleria Limtuaco & Co., Inc, Edsa Q.C. Philippines; Old Captain Twelve Years Old Rhum; Royal Label; Established in 1852;Rum Cola; Destilleria Limtuaco & Co., Inc, Edsa Q.C. Philippines;