Svatá Lucie

St. Lucia Distillers Ltd.

Crystal White Rum
Crystal White Rum

Crystal White Rum

104 x 132 mm (4.1\" x 5.2\")
Bounty Crystal White Rum
Bounty Crystal White Rum

Bounty Crystal White Rum

50 x 54 mm (2\" x 2.1\")
Old Fort Reserve Rum
Old Fort Reserve Rum

Old Fort Reserve Rum

93 x 91 mm (3.7\" x 3.6\")
Ron d'Oro Superior Rum
Ron d

Ron d´Oro Superior Rum

76 x 130 mm (3\" x 5.1\")
Buccaneer Rum
Buccaneer Rum

Buccaneer Rum

84 x 134 mm (3.3\" x 5.3\")
Bounty Rum
Bounty Rum

Bounty Rum

105 x 132 mm (4.1\" x 5.2\")
Bounty Rum
Bounty Rum

Bounty Rum

110 x 138 mm (4.3\" x 5.4\")
TOZ Rum
TOZ Rum

TOZ Rum

Zdroj obrázku:
www.prweb.com
Denros cask Rum
Denros cask Rum

Denros cask Rum

129 x 129 mm (5.1\" x 5.1\")
Denros cask Rum
Denros cask Rum

Denros cask Rum

151 x 153 mm (6\" x 6\")
Denros Strong Rum
Denros Strong Rum

Denros Strong Rum

104 x 131 mm (4.1\" x 5.2\")
Chairman's Reserve White Label
Chairman

Chairman´s Reserve White Label

Mám jen obrázek:(
Chairman's Reserve
Chairman

Chairman´s Reserve

Mám jen obrázek:(
Kweyol Spice Rum with Bois Bande
Kweyol Spice Rum with Bois Bande

Kweyol Spice Rum with Bois Bande

105 x 132 mm (4.1\" x 5.2\")
Smugglers Rum Punch
Smugglers Rum Punch

Smugglers Rum Punch

104 x 132 mm (4.1\" x 5.2\")
Castries
Castries

Castries

Zdroj obrázku:
intoxicologist.wordpress.com

Mé plné láhve

Click to enlarge

Chairman´s Reserve

Click to enlarge

Admiral Rodney

Zde je vystaveno pouze 12 z 15 etiket. Ostatní etikety se liší pouze v drobnostech.


Historie

Lihovar St. Lucia Distillers Ltd. řídí Barnardova rodina, která řídí lihovary na St. Lucia od roku 1932.

[Zdroj: Saxco International, cit. 2000]

Skupina firem St. Lucia Distillers Group byla založena v roce 1972 a to jako joint venture mezi Geest Industries a Dennery Factory Co Ltd Společnosti přetím více než 30 let provozovali na ostrově dva lihovary. Sloučený podnik tvoří v údolí Roseau jediný lihovar.

V roce 1993 Dennery Factory Co Ltd, vlastněná rodinou Barnardových, koupil svého joint venture partnera a pan Laurie Barnard, vnuk původního majitele, se stal předsedou. V dubnu roku 1998 koupila Angostura Limited z Trinidadu a Tobaga 24,9% akcií St Lucia Distillers.

[Zdroj: Luis Ayala: The Rum Experience, 2001, s.120]

Než se spojili s Geest Distillery, destilovala Barnardova rodina rum ve své Dennery Factory Company po tři generace. .

Dnes se St Lucia Distillers nachází na místě staré Geest Distillery. Místo bylo kdysi součástí cukrovaru Sugar Manufacturers v Roseau, jižně od Marigotu na západním pobřeží St Lucia.

Během druhé poloviny 80. let 20. století byla stárnoucí zařízení dvou lihovarů nahrazena novými dvoustupňovými destilačními kolonami. V roce 1987 vznikla East Caribbean Distilleries Limited a další joint venture s Duncan, Gilbey and Matheson International Limited vedla k diverzifikaci alkoholických výrobků.

Nedávno byla podepsána dohoda mezi společností G & P Dormoy z Martinique a nově vytvořenou West Indies Liqueur Company umožňující na St. Lucia vyrábět a lahvovat populární likéry La Belle Creole. Toto je zřejmě jediná dohoda o spolupráci v oboru lihovin mezi francouzsky mluvícími ostrovy a jejich anglicky mluvícími sousedy.

[Zdroj: Ed Hamilton: The Complete Guide to Rum, 1997, s.166-167]

V dubnu 1971 se lihovary Dennery Co v Dennery a Geest Industries (Estates) Ltd v Roseau sloučily jako St Lucia Distillers Limited v Castries s JAF Hailwoodem jako předsedou a A. Edwardem jako generálním ředitelem.


Problémy cukrovarnictví zredukovaly koncem druhé světové války počet lihovarů na tři: Cul de Sac a Roseau na východě, a Dunnery na pobřeží Atlantiku. Cukrovarům se krátil čas. V roce 1959 koupil Cul de Sac a Roseau holandský producent banánů Geest a v roce 1963 pěstitel cukrové třtiny převzal produkci banánů (Dennery zastavil výrobu cukru v roce 1957). Rum se stále vyráběl z importované melasy, ale v Roseau i v Dennery jen do roku 1972, kdy joint venture Barnardových s Geestem pokračovala v destilaci v zařízení Roseau, kde hluboký přístav umožňoval čerpání melasy. O pět let později získala společnost Angostura 24,9 % akcií.

[Zdroj: Dave Broom, Jason Lowe: Rum, 2003, s. 98]

V první polovině 20. století byla Svatá Lucie ostrovem cukrové třtiny a dodavatelem cukru desítkám tisíc britských pijáků čaje. Cukr rafinovali v cukrovarech stojících uprostřed třtinových lánů.

V roce 1922 rodina Barnardova, dosud zapojená do uhelného průmyslu na St Lucii, koupila velkostatek Dennery na východním pobřeží ostrova ve stejnojmenném údolí. Po deseti letech založil mladý Denis Barnard v Dennery lihovar a v roce 1972 spojil Dennery Factory Co Ltd se Sugar Manufacturers Distillery v Roseau Valley do St Lucia Distillers Group se sídlem v Roseau. Denisův syn Laurie je generálním ředitelem St Lucia Distillers. Angostura Limited z Trinidadu a Tobaga, výrobce světově proslulé Angostury, se stala v roce 1998 akcionářem St Lucia Distillers Limited.

V průběhu let v rodinném lihovaru zavedli nové technologie a zlepšili výrobní proces. V roce 1998 uvedli do provozu novou stáčecí linku. Ta umožňuje lihovaru míchat a stáčet širokou škálu specializovaných rumů a likérů. Současná instalace destilačního kotle umožňuje nechat zrát vysoce kvalitní rumy.

[Zdroj: Firemní web, cit. 2004]

Dennery Farmco je plantáž s 2 772 akry půdy v údolí Mabouya. Přibližně 1 500 akrů je vhodných pro pěstování, zbývající 1 272 akrů jsou komunikace, rokle a strmé svahy a neplodná půda.

V květnu 1978 rodina Barnardova, původní majitelé, prodala vládě pozemky a budovy společností Dennery Factory Company Ltd a Bosquet D'Or Ltd. Majetek vláda vlastní prostřednictvím společnosti Landco Limited, dceřiné společnost National Development Corporation. Celková cena pozemků byly 3.600.000 EC dolarů, z čehož část je již splacena. Provozování prodali nově zřízené společnosti Dennery Farmco Ltd. Akcionářiem měla být původně Caribbean Food Corporation, ale to se nerealizovalo. Akcie za 2.0 milionů EC dolarů nyní vlastní ze 60 % vláda, 20 % rodina Barnardů a 20 % Booker Agriculture International (BAI), z nichž ta poslední měla právo provozování až do začátku roku 1981. Farmco pronajímá pozemek a související hmotný majetek z Landco za nájem ES 270,000 dolarů ročně .


Vedení St Lucia Distillers minulý týden oznámilo, že i přes velký požár v jejích správní budově v Roseau je stále otevřeno. K požáru došlo v časných ranních hodinách ve středu 2. května a zničil administrativní a prodejní kanceláře, prostory pro mísení, laboratoř, sklad surovin a sklad výrobků na export.

[Zdroj: St. Lucia Star Online, cit. 2007]


Galerie obrázků


Hledání v textech na etiketách

Hledat v názvech firem (?) Jednoduchý dotaz
Hledat v názvech rumů (?)
Hledání na etiketách (?)
Části slov (min 2 znaky) nebo celá slova Hledat celá slova místo částí slov (?)

Poslední úpravy: 12.11.2014 Vytvořil Petr Hloušek
Hlouškovi  
Petrovy rumové etikety

English Česky Deutsch/

TOPlist
Od roku 1997

 

 

Témata stránky - texty z etiket: Crystal White Rum; Distilled, blended and bottled by St. Lucia Distillers Ltd., Castries, St. Lucia, W.I.; 40% Alc. Vol.; 750 ml;Bounty Crystal White Rum; 40% alc vol; 50 ml; Distilled, blended and bottled by St. Lucia Distillers Ltd., Castries, St. Lucia;Old Fort Reserve Rum; Distilled, Blended and Bottled by St. Lucia Distillers Limited, Castries, St. Lucia, W.I.; 40% alc/vol; 1.75 liters;Ron d'Oro; Original Caribbean Rum; Blended and Bottled in St. Lucia by East Caribbean Distillers Limited under licence from Duncan, Gilbey & Matheson International Limited, Berkley Square, London, England; Cont. 750 cl e; 43% alc/vol; Superior Rum;Product of St. Lucia; Buccaneer Rum; Blended, Bottled & Exported by East Caribbean Distillers Ltd., St. Lucia, West Indies; Contents 750 ml; Strength 40% alc/vol;The Spirit of St. Lucia; Bounty Rum; 750 ml; 40% alc/vol; Distilled Blended and Bottled by St. Lucia Distillers Ltd., Castries, St. Lucia;The Spirit of St. Lucia; Bounty Rum; Our Island Our Bounty; 40% alc/vol; Distilled Blended and Bottled by St. Lucia Distillers Ltd., Castries, St. Lucia, W.I.; 1 US Gallon;TOZ Rum;Denros Cask Rum; Distilled and Blended by St. Lucia Distillers Ltd., Castries, St. Lucia, W.I.; 18 Liters, 141 Proof, 80% alc/vol;Denros Cask Rum; Distilled and Blended by St. Lucia Distillers Ltd., Castries, St. Lucia, W.I.;1 Gal; Denros Strong Rum; Double Strength; 140 Proof, 80% alc vol; Distilled, Blended and Blended by St. Lucia Distillers Ltd., Castries, St. Lucia, W.I.;ST, Lucia Distillers; Chairman's Reserve White Label; Finest St. Lucia Rum; 40% alc/vol; Product of St. Lucia; Distilled, Blended and Bottled by St. Lucia Distillers Ltd, Castriešs, St. Lucia, W.I.; 70 cl e;Chairman's Reserve; Finest ST. Lucia Rum; 40% Alc/Vol; 700 ml; Distilled, Blended and Blended by St. Lucia Distillers Ltd., Product of St. Lucia, W.I.;Kweyol Spice Rum with Bois Bande; 40% alc/vol; Distilled, blended and bottled by St. Lucia Distillers Ltd., Castries, St. Lucia, W.I.; 750 ml;Smugglers Rum Punch; 850 ml; Blended and bottled by St. Lucia Distillers Ltd., Castries, St. Lucia; 20% alc/vol;Castries; Peanut Rum Creme; Castries, St. Lucia; A creamy blend of rum and peanuts with natural and artificial flavors, and caramel color; 750 ml; 16% alc by vol;Chairman's Reserve; Extra Opld St. Lucia Rum; 40% alc/vol; 70 cl; Prodotto ed Imbottigliato da St. Lucia Distillers Limited, Castries, St. Lucia, W.I.;Admiral Rodney; G.B. Rodney; Rodney Bay, on the west of St. Lucia, is named in honour of the visionary admiral. Sir George Brydges Rodney, who famously 'broke the line' and vanquished the french fleet at the battle of the Saints on april the 12th 1782Admiral Rodney; Extra old St. Lucia Rum; The battle on the Saints; Blended and bottled in St. Lucia by St. Lucia Distillers Limited, Castries, St. Lucia, W.I.; 40% alc/vol; 700 ml;